Solary dla każdego - volt info

panele qcells

Dobór instalacji fotowoltaicznych do gospodarstwa domowego

Osoby, które zastanawiają się nad założeniem paneli fotowoltaicznych, z reguły nie do końca wiedzą w jaki sposób działa ta technologia i jak można dzięki niej oszczędzić pieniądze. Dopiero po spotkaniu z przedst

Solary dla każdego - volt info panele qcells
awicielem handlowym, którejś z firm, które zajmują się montażem paneli dowiadują się nie tylko o zasadach działania, a także o korzyściach, jakie prezentują sobą solary. Postaram się w skrócie powiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Otóż panele słoneczne działają na takiej zasadzie, że foton światła padający na panel wybija z krzemu, który się w nich znajduje elektron, napędzając w ten sposób całą spiralę wybijanych kolejno elektronów, przez co generuje się prąd. Instalacja fotowoltaiczna jest najczęściej podłączona bezpośrednio do sieci energetycznej, w taki sposób, aby ten prąd ją wspomagał. W ten sposób fotowoltaika zajmuje się produkcją prądu. Aby prawidłowo rozliczyć ilość energii, która została wyprodukowana potrzebny jest licznik dwukierunkowy, zliczający zarówno energię pobraną, jak i wyprodukowaną. W takim przypadku jesteśmy zarówno konsumentem, jak i producentem energii elektrycznej, a zatem ilość energii jaką zużywamy jest tak naprawdę różnicą pomiędzy energią wyprodukowaną, a pobraną. Przy odpowiednio dużej instalacji fotowoltaicznej, ilość energii wyprodukowanej będzie większa lub równa tej pobranej, a zatem w takim przypadku nie zapłacimy za prąd ani złotówki. Energie najlepiej jest rozliczać w skali roku, aby nie narażać się na płatność za energię w miesiącach, o niższym nasłonecznieniu, na przykład zimowych.


Panele słoneczne pełnią pomocniczą rolę w

Z jakich rozwiązań mogą korzystać te osoby, które chcą mieszkać w komfortowo wyposażonym domu, a jednocześnie oszczędzać środowisko? Jakie rozwiązania są zalecane tym, dla których priorytetem jest oszczędność? Dla wszystkich osób, którym zależy na ekonomicznych i ekologicznych rozwiązaniach, cennym wsparciem może się okazać fotowoltaika. Popularne solary coraz częściej pojawiają się na dachach naszych domów, można je też spotkać w ogrodach oraz na balkonach. To rozwiązanie, dzięki któremu energię słoneczną można przemienić w ciepłą wodę lub w prąd, nie bez powodu ma coraz szersze grono zwolenników. Inwestycja w panele słoneczne szybko się zwraca, a radość z faktu, iż korzysta się z nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, każdemu z nas da sporo satysfakcji. Co ciekawe, z paneli produkujących energię pod wpływem promieni słonecznych już dawno przestano korzystać tylko w domach jednorodzinnych. Z solarami coraz częściej można się spotkać i w wielkich miastach. Panele słoneczne pełnią pomocniczą rolę w takich budynkach, jak szkoły i przedszkola, często pojawiają się też a dachach nowoczesnych firm. Dzięki nim można docieplić budynek, zyskać więcej ciepłej wody i ograniczyć pobór prądu. Można też w ten sposób chronić środowisko naturalne, dla którego rozwój odnawialnych źródeł energii jest sprawą bardzo ważną. Fotowoltaika to jednocześnie spore oszczędności, a inwestycja w OZE stanie się świetnym wsparciem dla naszego domowego budżetu. To rozwiązanie, na które z pewnością warto postawić.


Fotowoltaika oznacza po prostu że przekształcają

Mówiąc najprościej, panel słoneczny działa, umożliwiając fotonom lub cząsteczkom światła wybijanie elektronów wolnych od atomów, generując przepływ prądu. Panele słoneczne składają się w rzeczywistości z wielu mniejszych jednostek zwanych ogniwami fotowoltaicznymi. Fotowoltaika oznacza po prostu, że przekształcają światło słoneczne w elektryczność.

Panel słoneczny jest tworzony przez kilka ogniw. Każde ogniwo fotowoltaiczne jest w zasadzie kanapką złożoną z dwóch kawałków półprzewodnikowego materiału, zwykle krzemu - tego samego materiału stosowanego w mikroelektronice. Ogniwa fotowoltaiczne muszą ustanowić pole elektryczne - tylko wtedy będą działać w prawidłowy sposób. Pole magnetyczne, które występuje z powodu przeciwnych biegunów jest popularnym zjawiskiem w tych czasach. Aby uzyskać to pole, producenci domieszkują krzem innymi materiałami, nadając każdemu plasterkowi kanapki dodatni lub ujemny ładunek elektryczny.

W szczególności zaszczepiają fosfor do górnej warstwy krzemu, która dodaje do tej warstwy dodatkowe elektrony o ładunku ujemnym. Tymczasem dolna warstwa dostaje dawkę boru, co powoduje mniej elektronów lub ładunek dodatni. Wszystko to składa się na pole elektryczne na styku warstw krzemu. Następnie, gdy foton światła słonecznego wybije elektron bez elektronów, pole elektryczne wypchnie ten elektron ze złącza krzemowego. Solary w dzisiejszych czasach cieszą się więc ogromną popularnością, co z całą pewnością jest sporą zaletą dla naszego środowiska. Warto o tym pamiętać.